Skolledning

BJURHéLL ERIK

Erik Bjurhäll

Rektor

076 629 95 55

erik.bjurhall@noviaengelskaskolan.se

NILSSON ROLF

Rolf Nilsson

Biträdande rektor

rolf.nilsson@noviaengelskaskolan.se

Tanja Bobor

Biträdande rektor

tanja.bobor@noviaengelskaskolan.se

Lärare Åk 1-9

Jeanette El Ahmar

Mentor årskurs 1A

jeanette.elahmar@noviaengelskaskolan.se

Anjuli Kopta

Mentor årskurs 1B

anjuli.kopta@noviaengelskaskolan.se

 

Björn Hellqvist

Mentor Årskurs 1C

bjorn.hellqvist@noviaengelskaskolan.se

Maria Vuoriniemi

Mentor årskurs 2A

maria.vuoriniemi@noviaengelskaskolan.se

Sofia Tsamatioti

Mentor årskurs 2B

sofia.tsamantioti@noviaengelskaskolan.se

 

Josephine Lundström

Mentor Årskurs 2C

josephine.lundstrom@noviaengelskaskolan.se

Daniel Kashefi

Mentor årskurs 3A

daniel.kashefi@noviaengelskaskolan.se

Ann Viio

Mentor årskurs 3B

ann.viio@noviaengelskaskolan.se

 

Rima Abdiyo

Mentor Årskurs 4A

rima.abdiyo@noviaengelskaskolan.se

Sarah Englund

Mentor årskurs 4B

sarah.englund@noviaengelskaskolan.se

Sarah Lönn

Mentor Årskurs 5A

sarah.lonn@noviaengelskaskolan.se

Emelie Werkö

Mentor Årskurs 5B

emelie.werko@noviaengelskaskolan.se

Anela Sabljic

Mentor årskurs 6

Lärare SO

anela.sabljic@noviaengelskaskolan.se

David Longo

Mentor årskurs 7

Lärare matematik/naturvetenskap/teknik

david.longo@noviaengelskaskolan.se

Melisa Grabovac

Mentor årskurs 8

Lärare Svenska / Engelska

melisa.grabovac@noviaengelskaskolan.se

OSCARSSON ERIK

Erik Oscarsson

Mentor årskurs 9

Lärare matematik/naturvetenskap/teknik

erik.oscarsson@noviaengelskaskolan.se

Sara Losten

Lärare Musik

sara.losten@noviaengelskaskolan.se

Jessica Högberg

Lärare Bild

jessica.hogberg@noviaengelskaskolan.se

Marco Nafa

Språklärare / Lärarvikarie

marco.nafa@noviaengelskaskolan.se

LINHART JENNY

Jenny Linhart

Lärare textilslöjd/tyska

jenny.linhart@noviaengelskaskolan.se

Poria Goniband

Lärare Idrott Lågstadiet

poria.goniband@noviaengelskaskolan.se

Amanda Eade

Lärare Idrott Högstadiet

amanda.eade@noviaengelskaskolan.se

Margit-Norberg

Margit Norberg

Lärare hemkunskap

margit.norberg@noviaengelskaskolan.se

André Mbaya

Lärare franska

andre.mbaya@noviaengelskaskolan.se

Felipe Villa De La Torre

Lärare Spanska / Engelska

felipe.villa@noviaengelskaskolan.se

tommy-dackheim

Tommy Dackheim

Lärarvikarie

tommy.dackheim@noviaengelskaskolan.se

KOLAREVIC NATASA

Natasa Kolarevic

Tjänstledig

Specialpedagog

natasa.kolarevic@noviaengelskaskolan.se

maria-gonzalez-santamaria%cb%98

María Levert

Föräldraledig

Lärare spanska/engelska

maria.gonzalez@noviaengelskaskolan.se

Lärare förskoleklass

anna-miettinen

Anna Miettinen

Mentor Förskoleklass A

anna.miettinen@noviaengelskaskolan.se

matilda-kiriakou

Matilda Kiriakou

Mentor Förskoleklass B

matilda.kiriakou@noviaengelskaskolan.se

Suada Dervisevic

Mentor Förskoleklass C

suada.dervisevic@noviaengelskaskolan.se

Maria Blomster

Mentor Förskoleklass D

maria.blomster@noviaengelskaskolan.se

BéCKSTRôM MARCUS

Marcus Bäckström

Förskoleklass

marcus.backstrom@noviaengelskaskolan.se

Fritidsverksamhet

MORAGA GABRIEL

Gabriel Moraga

Arbetsledare för fritids FSK

gabriel.moraga@noviaengelskaskolan.se

Sofia Sorsa

Arbetsledare för fritids Åk 1-2

sofia.sorsa@noviaengelskaskolan.se

Ulrika Melin

Arbetsledare för fritids Åk 3-5

ulrika.melin@noviaengelskaskolan.se

linnea-fagerlund

Linnéa Fagerlund

Fritidsverksamhet

linnea.fagerlund@noviaengelskaskolan.se

Cem Sen

Fritidsverksamhet

cem.sen@noviaengelskaskolan.se

Izabella Johansson

Fritidsverksamhet

izabella.johansson@noviaengelskaskolan.se

Tahaa Ali

Fritidsverksamhet 

tahaa.ali@noviaengelskaskolan.se

Sonia Mehdizade

Fritidsverksamhet 

sonia.mehdizade@noviaengelskaskolan.se

Melissa Sen

Fritidsverksamhet

melissa.sen@noviaengelskaskolan.se

hanna-riddarmark

Hanna Riddarmark

Fritidsverksamhet

hanna.riddarmark@noviaengelskaskolan.se

Silvia Artigas

Fritidsverksamhet

silvia.artigas@noviaengelskaskolan.se

christopher-borchies

Christopher Borchies

Fritidsverksamhet 

christopher.borchies@noviaengelskaskolan.se

PAVLICA SUZANA

Suzana Pavlica

Fritidsverksamhet

suzana.pavlica@noviaengelskaskolan.se

erika-arnkvist

Erika Arnkvist

Föräldraledig

Fritidsverksamhet

erika.arnkvist@noviaengelskaskolan.se

Skolhälsa

Jenny Aurell

Skolsköterska

jenny.aurell@noviaengelskaskolan.se

Malin Wingårdh

Studievägledare

malin.wingardh@noviaengelskaskolan.se

 

Katja Ivachova

Logoped / Specialpedagog

katja.ivachova@noviaengelskaskolan.se

Eva Persson

Kurator

eva.persson@noviaengelskaskolan.se

 

 

magdalena-lam

Magdalena Lam

Speciallärare

magdalena.lam@noviaengelskaskolan.se

Susanne Kirchner

Föräldraledig

Logoped / Specialpedagog

susanne.kirchner@noviaengelskaskolan.se

Administration

ANDERSSON SARA

Sara Andersson

Kökschef

070 980 78 52

sara.andersson@noviaengelskaskolan.se

JAFARI RAD ALI

Ali Jafari

IT-Ansvarig

ali.jafari@noviaengelskaskolan.se

MAHMOUD TAMER

Tamer Mahmoud

Vaktmästare

tamer.mahmoud@noviaengelskaskolan.se

Abouel Kassem Mohamed

Lokalvårdare

Abd Elmonem Mohamed

Lokalvårdare

christerekonomi

Christer Andersson

Ekonomichef

christer.andersson@noviaengelskaskolan.se

 

Erika Neurath

Ekonomiassistent

lon@noviaengelskaskolan.se