Skolledning

BJURHéLL ERIK

Erik Bjurhäll

Rektor

076 629 95 55

erik.bjurhall@noviaengelskaskolan.se

NILSSON ROLF

Rolf Nilsson

Biträdande rektor

rolf.nilsson@noviaengelskaskolan.se

Tanja Bobor

Biträdande rektor / Specialpedagog

tanja.bobor@noviaengelskaskolan.se

Lärare

Maria Vuoriniemi

Mentor årskurs 1A

maria.vuoriniemi@noviaengelskaskolan.se

Joanna Zawadzki

Mentor årskurs 1B

joanna.zawadzki@noviaengelskaskolan.se

Sarah Ljungberg

Mentor Årskurs 1C

sarah.ljungberg@noviaengelskaskolan.se

Daniel Kashefi

Mentor årskurs 2A

daniel.kashefi@noviaengelskaskolan.se

ann-viio

Ann Viio

Mentor årskurs 2B

ann.viio@noviaengelskaskolan.se

Amy Elisson

Mentor Årskurs 3A

amy.elisson@noviaengelskaskolan.se

Silvia Artigas

Mentor årskurs 3B

silvia.artigas@noviaengelskaskolan.se

Sarah Lönn

Mentor Årskurs 4A

sarah.lonn@noviaengelskaskolan.se

Emelie Werkö

Mentor Årskurs 4B

emelie.werko@noviaengelskaskolan.se

THOMASSON EMELIE

Emelie Thomasson

Mentor Årskurs 5

emelie.thomasson@noviaengelskaskolan.se

David Longo

Mentor årskurs 6

Lärare matematik/naturvetenskap/teknik

david.longo@noviaengelskaskolan.se

Melisa Grabovac

Mentor årskurs 7

Lärare Svenska / Engelska

melisa.grabovac@noviaengelskaskolan.se

OSCARSSON ERIK

Erik Oscarsson

Mentor årskurs 8

Lärare matematik/naturvetenskap/teknik

erik.oscarsson@noviaengelskaskolan.se

Anela Sabljic

Mentor årskurs 9

Lärare SO

anela.sabljic@noviaengelskaskolan.se

JESSICA-HOGBERG

Jessica Högberg

Lärare Bild

jessica.hogberg@noviaengelskaskolan.se

Marco Nafa

Språklärare / Lärarvikarie

marco.nafa@noviaengelskaskolan.se

maria-gonzalez-santamaria%cb%98

María González

Lärare spanska/engelska

maria.gonzalez@noviaengelskaskolan.se

Hanna Ngama

Lärare Idrott lågstadiet

hanna.ngama@noviaengelskaskolan.se

Amanda Eade

Lärare Idrott Högstadiet

amanda.eade@noviaengelskaskolan.se

Margit-Norberg

Margit Norberg

Lärare hemkunskap

margit.norberg@noviaengelskaskolan.se

andre-muzela

André Mbaya

Lärare franska

andre.mbaya@noviaengelskaskolan.se

Sara Losten

Lärare Musik

sara.losten@noviaengelskaskolan.se

tommy-dackheim

Tommy Dackheim

Lärarvikarie

tommy.dackheim@noviaengelskaskolan.se

dsc_2840

Anjuli Kopta

Föräldraledig

anjuli.kopta@noviaengelskaskolan.se

helen-karlsson

Helen Karlsson

Föräldraledig

Mentor årskurs 6

Lärare svenska/SO/engelska

helen.karlsson@noviaengelskaskolan.se

LINHART JENNY

Jenny Linhart

Föräldraledig

Lärare textilslöjd/tyska

jenny.linhart@noviaengelskaskolan.se

KOLAREVIC NATASA

Natasa Kolarevic

Tjänstledig

Specialpedagog

natasa.kolarevic@noviaengelskaskolan.se

Förskoleklass & fritidsverksamhet

anna-miettinen

Anna Miettinen

Förskoleklass A

anna.miettinen@noviaengelskaskolan.se

matilda-kiriakou

Matilda Kiriakou

Förskoleklass B

matilda.kiriakou@noviaengelskaskolan.se

EL-NATOUR JAMILE

Jamile El-Natour

Förskoleklass C

jamile.elnatour@noviaengelskaskolan.se

magdalena-lam

Magdalena Lam

Förskoleklass

magdalena.lam@noviaengelskaskolan.se

BéCKSTRôM MARCUS

Marcus Bäckström

Förskoleklass

marcus.backstrom@noviaengelskaskolan.se

MORAGA GABRIEL

Gabriel Moraga

Arbetsledare för fritidsverksamheten

gabriel.moraga@noviaengelskaskolan.se

erika-arnkvist

Erika Arnkvist

Fritidsverksamhet

erika.arnkvist@noviaengelskaskolan.se

hanna-riddarmark

Hanna Riddarmark

Fritidsverksamhet

hanna.riddarmark@noviaengelskaskolan.se

PAVLICA SUZANA

Suzana Pavlica

Fritidsverksamhet

suzana.pavlica@noviaengelskaskolan.se

linnea-fagerlund

Linnéa Fagerlund

Fritidsverksamhet

linnea.fagerlund@noviaengelskaskolan.se

cem-sen

Cem Sen

Fritidsverksamhet

cem.sen@noviaengelskaskolan.se

Izabella Johansson

Fritidsverksamhet

izabella.johansson@noviaengelskaskolan.se

Tahaa Ali

Fritidsverksamhet 

tahaa.ali@noviaengelskaskolan.se

Sonia Mehdizade

Fritidsverksamhet 

sonia.mehdizade@noviaengelskaskolan.se

Melissa Sen

Fritidsverksamhet

melissa.sen@noviaengelskaskolan.se

christopher-borchies

Christopher Borchies

Fritidsverksamhet 

christopher.borchies@noviaengelskaskolan.se

Lola Doderovic

Fritidsverksamhet

 

Skolhälsa & administration

Marie Lövholm

Skolsköterska

marie.lovholm@noviaengelskaskolan.se

Malin Wingårdh

Studievägledare

malin.wingardh@noviaengelskaskolan.se

Susanne Kirchner

Logoped

susanne.kirchner@noviaengelskaskolan.se

JAFARI RAD ALI

Ali Jafari

IT-Ansvarig

ali.jafari@noviaengelskaskolan.se

ANDERSSON SARA

Sara Andersson

Kökschef

sara.andersson@noviaengelskaskolan.se

MAHMOUD TAMER

Tamer Mahmoud

Vaktmästare

tamer.mahmoud@noviaengelskaskolan.se

Abouel Kassem Mohamed

Lokalvårdare

Abd Elmonem Mohamed

Lokalvårdare

christerekonomi

Christer Andersson

Ekonomichef

christer.andersson@noviaengelskaskolan.se