Skolledning

BJURHéLL ERIK

Erik Bjurhäll

Rektor

erik.bjurhall@noviaengelskaskolan.se

NILSSON ROLF

Rolf Nilsson

Biträdande rektor

rolf.nilsson@noviaengelskaskolan.se

Percy Andersson

Biträdande rektor

percy.andersson@noviaengelskaskolan.se

 

Lärare Årskurs 1-9

Sheyda Rostamnajad

Mentor årskurs 1A

sheyda.rostamnajad@noviaengelskaskolan.se

 

Eleni Xanthoulidou

Mentor årskurs 1B

eleni.xanthoulidou@noviaengelskaskolan.se

 

Müjgan Alaydin

Mentor årskurs 1C

mujgan.alaydin@noviaengelskaskolan.se 

Marco Nafa

Mentor årskurs 2A

marco.nafa@noviaengelskaskolan.se

Karolina Dagneryd

Mentor årskurs 2B

karolina.dagneryd@noviaengelskaskolan.se

Emelie Riché

Mentor årskurs 3A

emelie.riche@noviaengelskaskolan.se

 

Sofia Sorsa

Mentor årskurs 3B

sofia.sorsa@noviaengelskaskolan.se

Camilla Lundström

Mentor årskurs 4

camilla.lundstrom@noviaengelskaskolan.se 

 

Rima Abdiyo

Mentor årskurs 5A

rima.abdiyo@noviaengelskaskolan.se

Sarah Englund

Mentor årskurs 5B

sarah.englund@noviaengelskaskolan.se

Dusan Cerovina

Mentor årskurs 6A

Lärare matematik/naturvetenskap/teknik

dusan.cerovina@noviaengelskaskolan.se 

Paula Nygren

Mentor årskurs 6B

Lärare svenska

paula.nygren@noviaengelskaskolan.se 

Anela Dedovic

Mentor årskurs 7

Lärare SO

anela.dedovic@noviaengelskaskolan.se

María Levert

Mentor årskurs 8

Lärare spanska/engelska

maria.levert@noviaengelskaskolan.se

OSCARSSON ERIK

Erik Oscarsson

Mentor årskurs 9

Lärare matematik/naturvetenskap/teknik

erik.oscarsson@noviaengelskaskolan.se

Margit-Norberg

Margit Norberg

Lärare hemkunskap

margit.norberg@noviaengelskaskolan.se

Clara Blom Christensen

Lärare Musik årskurs 1-3

clara.christensen@noviaengelskaskolan.se 

Paloma Larsson

Lärare Musik årskurs 4-9

paloma.larsson@noviaengelskaskolan.se

LINHART JENNY

Jenny Linhart

Lärare textilslöjd årskurs 5-9

jenny.linhart@noviaengelskaskolan.se

Jessica Högberg

Lärare Bild årskurs 5-9

jessica.hogberg@noviaengelskaskolan.se

Antonio Poultourtzidis

Lärare Idrott Lågstadiet/ Fritidsverksamhet

antonio.poultourtzidis@noviaengelskaskolan.se

Uno Sanli

Lärare Idrott Högstadiet

uno.sanli@noviaengelskaskolan.se

Sammani Ariyarathne

Lärare Franska/Fritidsverksamhet

sammani.ariyarathne@noviaengelskaskolan.se

Felipe Villa De La Torre

Lärare Spanska/Engelska

felipe.villa@noviaengelskaskolan.se

Shqipe Shabani

Språklärare/Lärarvikarie

shqipe.shabani@noviaengelskaskolan.se

MORAGA GABRIEL

Gabriel Moraga

Undervisningsassistent

gabriel.moraga@noviaengelskaskolan.se

Alva Andersson

Undervisningsassistent/Fritidsverksamhet

alva.andersson@noviaengelskaskolan.se

Amedeo Ene

Lärarvikarie/Fritidsverksamhet

amedeo.ene@noviaengelskaskolan.se

 

Emelie Werkö

Tjänstledig

emelie.werko@noviaengelskaskolan.se

André Mbaya

Lärare Franska (Tjänstledig)

andre.mbaya@noviaengelskaskolan.se

Lärare förskoleklass

Jadranka Sandesten

Mentor Förskoleklass A

jadranka.sandesten@noviaengelskaskolan.se 

Matilda Kiriakou

Mentor Förskoleklass B

matilda.kiriakou@noviaengelskaskolan.se

Suada Dervisevic

Mentor Förskoleklass C

suada.dervisevic@noviaengelskaskolan.se

Gordana Maurovic

Mentor Förskoleklass D

gordana.maurovic@noviaengelskaskolan.se

BéCKSTRôM MARCUS

Marcus Bäckström

Förskoleklass

marcus.backstrom@noviaengelskaskolan.se

Fritidsverksamhet

Ulrika Melin

Arbetsledare för fritids

ulrika.melin@noviaengelskaskolan.se

Alexander Lindahl

Fritidsverksamhet

Eduard Artenyan

Fritidsverksamhet

eduard.artenyan@noviaengelskaskolan.se

Nicole Diaz Thörn

Fritidsverksamhet

nicole.diaz@noviaengelskaskolan.se

Agnes Barkström

Fritidsverksamhet

Maja Nairn

Fritidsverksamhet

maja.nairn@noviaengelskaskolan.se

Moa Moroni

Fritidsverksamhet

Samuel Lönnblad

Fritidsverksamhet

samuel.lonnblad@noviaengelskaskolan.se

Mihaela Deaconu

Fritidsverksamhet

mihaela.deaconu@noviaengelskaskolan.se

PAVLICA SUZANA

Suzana Pavlica

Fritidsverksamhet

suzana.pavlica@noviaengelskaskolan.se

Silvia Artigas

Fritidsverksamhet

silvia.artigas@noviaengelskaskolan.se

Izabella Johansson

Fritidsverksamhet

izabella.johansson@noviaengelskaskolan.se

 Melissa Sen

Fritidsverksamhet

melissa.sen@noviaengelskaskolan.se

hanna-riddarmark

Hanna Riddarmark

Fritidsverksamhet

hanna.riddarmark@noviaengelskaskolan.se

Sajma Solomko

Fritidsverksamhet

Skolhälsa

Jenny Aurell

Skolsköterska

jenny.aurell@noviaengelskaskolan.se

Malin Wingårdh

Studievägledare

malin.wingardh@noviaengelskaskolan.se

Susanne Kirchner

Logoped/Specialpedagog

susanne.kirchner@noviaengelskaskolan.se

Mette Stråhle Kask

Specialpedagog

mette.kask@noviaengelskaskolan.se

magdalena-lam

Magdalena Lam

Speciallärare

magdalena.lam@noviaengelskaskolan.se

Administration

Anastasia Puranen

Administratör

anastasia.puranen@noviaengelskaskolan.se

Alexander Lindahl

IT avdelning

alexander.lindahl@noviaengelskaskolan.se

Erika Neurath

Ekonomiassistent

lon@noviaengelskaskolan.se

David Vennerström

Ekonomi/Personaladministration

david.vennerstrom@noviaengelskaskolan.se

 

 

christerekonomi

Christer Andersson

Ekonomichef

christer.andersson@noviaengelskaskolan.se

ANDERSSON SARA

Sara Andersson

Kökschef

sara.andersson@noviaengelskaskolan.se

MAHMOUD TAMER

Tamer Mahmoud

Vaktmästare

tamer.mahmoud@noviaengelskaskolan.se

Abd Elmonem Mohamed

Lokalvårdare

Abouel Kassem Mohamed

Lokalvårdare