Skolledning

BJURHéLL ERIK

Erik Bjurhäll

Rektor

076 629 95 55

erik.bjurhall@noviaengelskaskolan.se

NILSSON ROLF

Rolf Nilsson

Biträdande rektor

rolf.nilsson@noviaengelskaskolan.se

Percy Andersson 

Biträdande rektor

percy.andersson@noviaengelskaskolan.se

 

Lärare Åk 1-9

Sheyda Rostamnajad

Mentor årskurs 1A

sheyda.rostamnajad@noviaengelskaskolan.se

 

Eleni Xanthoulidou

Mentor årskurs 1B

eleni.xanthoulidou@noviaengelskaskolan.se

 

Müjgan Alaydin

Mentor Årskurs 1C

mujgan.alaydin@noviaengelskaskolan.se 

magdalena-lam

Magdalena Lam

Speciallärare/Lärare årskurs 2A

magdalena.lam@noviaengelskaskolan.se

 

Karolina Dagneryd

Mentor Årskurs 2B

karolina.dagneryd@noviaengelskaskolan.se

Maria Vuoriniemi

Mentor årskurs 3A

maria.vuoriniemi@noviaengelskaskolan.se

Sofia Sorsa

Mentor årskurs 3B

sofia.sorsa@noviaengelskaskolan.se

Jadranka Sandesten

Mentor årskurs 4A

jadranka.sandesten@noviaengelskaskolan.se 

Dilfuza Djamirova

Mentor årskurs 4B

dilfuza.djamirova@noviaengelskaskolan.se 

 

Rima Abdiyo

Mentor Årskurs 5A

rima.abdiyo@noviaengelskaskolan.se

Sarah Englund

Mentor årskurs 5B

sarah.englund@noviaengelskaskolan.se

Peter Koskenvoima 

Mentor Årskurs 6A

peter.koskenvoima@noviaengelskaskolan.se 

Paula Nygren 

Mentor årskurs 6B

paula.nygren@noviaengelskaskolan.se 

Anela Sabljic

Mentor årskurs 7

Lärare SO

anela.sabljic@noviaengelskaskolan.se

maria-gonzalez-santamaria%cb%98

María Levert

Lärare spanska/engelska, 

Mentor årskurs 8

maria.levert@noviaengelskaskolan.se

OSCARSSON ERIK

Erik Oscarsson

Mentor årskurs 9

Lärare matematik/naturvetenskap/teknik

erik.oscarsson@noviaengelskaskolan.se

Sara Losten

Lärare Musik

sara.losten@noviaengelskaskolan.se

Clara Blom Christensen

Musik 1-3

clara.christensen@noviaengelskaskolan.se 

Jessica Högberg

Lärare Bild

jessica.hogberg@noviaengelskaskolan.se

Marco Nafa

Språklärare / Lärarvikarie

marco.nafa@noviaengelskaskolan.se

LINHART JENNY

Jenny Linhart

Lärare textilslöjd/tyska

jenny.linhart@noviaengelskaskolan.se

Margit-Norberg

Margit Norberg

Lärare hemkunskap

margit.norberg@noviaengelskaskolan.se

André Mbaya

Lärare franska

andre.mbaya@noviaengelskaskolan.se

Felipe Villa De La Torre

Lärare Spanska / Engelska

felipe.villa@noviaengelskaskolan.se

Shqipe Shaban

Språklärare / Lärarvikarie

shqipe.shabani@noviaengelskaskolan.se

tommy-dackheim

Tommy Dackheim

Lärarvikarie

tommy.dackheim@noviaengelskaskolan.se

Emelie Werkö

Mentor Årskurs 5B

emelie.werko@noviaengelskaskolan.se

Uno Sanli

Lärare Idrott Högstadiet

uno.sanli@noviaengelskaskolan.se

Lärare förskoleklass

anna-miettinen

Anna Miettinen

Mentor Förskoleklass A

anna.miettinen@noviaengelskaskolan.se

Matilda Kiriakou

Mentor Förskoleklass B

matilda.kiriakou@noviaengelskaskolan.se

Suada Dervisevic

Mentor Förskoleklass C

suada.dervisevic@noviaengelskaskolan.se

Gordana Maurovic

Mentor Förskoleklass D

gordana.maurovic@noviaengelskaskolan.se

BéCKSTRôM MARCUS

Marcus Bäckström

Förskoleklass

marcus.backstrom@noviaengelskaskolan.se

Fritidsverksamhet

MORAGA GABRIEL

Gabriel Moraga

Arbetsledare för fritids FSK

gabriel.moraga@noviaengelskaskolan.se

Arbetsledare för fritids Åk 1-2, 3-5

ulrika.melin@noviaengelskaskolan.se

Izabella Johansson

Fritidsverksamhet

izabella.johansson@noviaengelskaskolan.se

 Melissa Sen

 

Fritidsverksamhet

melissa.sen@noviaengelskaskolan.se

 

Alexander Lindahl

Fritidsverksamhet

 

Antonio Poultourtzidis

Fritidsverksamhet

antonio.poultourtzidis@noviaengelskaskolan.se

Maja Nairn

Fritidsverksamhet

maja.nairn@noviaengelskaskolan.se

Mihaela Deaconu

Fritidsverksamhet

mihaela.deaconu@noviaengelskaskolan.se

hanna-riddarmark

Hanna Riddarmark

Fritidsverksamhet

hanna.riddarmark@noviaengelskaskolan.se

PAVLICA SUZANA

Suzana Pavlica

Fritidsverksamhet

suzana.pavlica@noviaengelskaskolan.se

 

Silvia Artigas

Fritidsverksamhet

silvia.artigas@noviaengelskaskolan.se

Alexander Lahovary

Fritidsverksamhet

alexander.lahovary@noviaengelskaskolan.se

 

 

Eduard Artenyan

Fritidsverksamhet 

eduard.artenyan@noviaengelskaskolan.se

 

Nicole Diaz Thörn

Fritidsverksamhet 

nicole.diaz@noviaengelskaskolan.se

Samuel Lönnblad

Fritidsverksamhet

samuel.lonnblad@noviaengelskaskolan.se

christopher-borchies

Christopher Borchies

Fritidsverksamhet/tjänstledig

christopher.borchies@noviaengelskaskolan.se

Skolhälsa

Jenny Aurell

Skolsköterska

jenny.aurell@noviaengelskaskolan.se

 

Malin Wingårdh

Studievägledare

malin.wingardh@noviaengelskaskolan.se

 

Mette Stråhle Kask

 Specialpedagog

mette.kask@noviaengelskaskolan.se

Eva Persson

Kurator

eva.persson@noviaengelskaskolan.se

 

 

Susanne Kirchner

Logoped / Specialpedagog

susanne.kirchner@noviaengelskaskolan.se

Administration

 Anastasia Puranen Patropoulos 

Administratör

anastasia.puranen@noviaengelskaskolan.se

 

Alexander Lindahl

IT avdelning

alexander.lindahl@noviaengelskaskolan.se

JAFARI RAD ALI

Ali Jafari

IT-Ansvarig

ali.jafari@noviaengelskaskolan.se

Erika Neurath

Ekonomiassistent

lon@noviaengelskaskolan.se

David Vennerström

Ekonomi/Personaladministration

david.vennerstrom@noviaengelskaskolan.se

 

 

christerekonomi

Christer Andersson

Ekonomichef

christer.andersson@noviaengelskaskolan.se

ANDERSSON SARA

Sara Andersson

Kökschef

070 980 78 52

sara.andersson@noviaengelskaskolan.se

MAHMOUD TAMER

Tamer Mahmoud

Vaktmästare

tamer.mahmoud@noviaengelskaskolan.se

Abd Elmonem Mohamed

Lokalvårdare

Abouel Kassem Mohamed

Lokalvårdare